Uhapšen zbog ubistva, a terete ga za kršenje mjera * Uhapšen zbog ubistva, a terete ga za kršenje mjera * Goranu Đuroviću odbrana, Sergeju Sekuloviću MUP * Probili budžet za 100 hiljada * Za dan umrlo desetoro, u Komanskom mostu zaražen 21 štićenik * Aktivirao bombu u tužilaštvu, pa poginuo * Protiv države aktivno 10.136 sudskih postupaka
  Izdanje: 27-11-2020

Vladimir Pavićević, predsjednik Sindikata zdravstva:
– Na isti način kao što veliki broj ljekara i medicinskih sestara svakodnevno ulazi u bolesničke sobe, neophodno je obezbijediti posjete pacijentima oboljelim od virusa korona, jer je nehumano da neki od zaraženih do samog kraja života ne vide svoje najbliže.

Idu dva krastavca ulicom i primijete teglu preko puta, pa će jedan:
- Bježimo, mobilišu.

Lali na odsluženju vojnog roka Sosa poslala svoju sliku u bikiniju i na jednoj butini napisala:
- Srećan Božić- a na drugoj:
- Srećna Nova godina - upitavši ga kad će doći kući.
Lala joj otpisuje:
- Soso moja, doći ću ti izmedju praznika.

Sport - datum: 2020-11-26 ZETA U NADOKNADI VREMENA SLAVILA NA "DG ARENI" I IZBORILA PLASMAN U POLUFINALE KUPA
Gol Janka Simovića na jučerašnjoj utakmici - Foto: Srđan Boljević Majstorija Marka Burzanovića Gosti dva puta vodili, domaćin sustizao prednost, a onda je uslijedio prelijek pogodak Zetinog veziste za prolaz dalje
Zeta će igrati u polufinalu Kupa Crne Gore. U jednom od derbija četvrtfinala, izabranici Dejana Roganovića pobijedili su na „DG Areni“ domaću sa 3:2 i kada se sve sabere zasluženo otišli dalje.

-Čestitke mojim igračima na rezultatu koji su ostvarili, jer je plasman u polufinale Kupa za ovu mladu ekipu uspjeh. Mislim da smo kontrolisali meč, imali dva puta vođstvo, a onda na kraju u nadoknadi za to nagrađeni efektnim golom Marka Burzanovića. Nadam se da ćemo ostatak jesenje polusezone odigrati u istom ritmu i sakupiti što više bodova – rekao je nakon meča Dejan Roganović, šef stručnog štaba Zete.

I obje ekipe je od starta meča bila vidljiva želja za pobjedom, tražili su svoju priliku da stignu do gola. Prvi su zaprijetili domaći u 23. minutu, ali je mladi Nikola Ukšanović zakasnio da reaguje na ubacivanje sa strane. Tri minuta kasnije Zeta je uzvratila. Kalezić je centrirao, loptu je glavom zahvatio Ivan Vukčević, ali je loptu poslao preko gola. Ipak, šest minuta kasnije mreža „žutih“ se zatresla. Krstović je sa desne strane izveo prekid, nabacio je loptu u peterac, gdje je Janko Simović glavom zakucao u mrežu – 0:1. Izjednačenje je stiglo u drugom minutu nadoknade vremena. Grešku u zadnjoj liniji Zete iskoristio je Ukšanović, prihvatio loptu i sa sedam osam metara pogodio za 1:1.

Veliki ulog u ovom susretu kao da je na startu drugog poluvremena natjerao rivale da igraju oprezno. I sve je bilo tako, do 65. minuta, kada su gosti iz Golubovaca stigli do nove prednosti. Kalezić je sa lijeve strane idealno poslužio Lazara Lambulića, mladi reprezentativac Crne Gore ušao u kazneni prostor i pored svog čuvara uspio da šutira i pogodi mrežu golmana Ivezića – 1:2. Tek tada su domaći krenuli angažovanije, za novi pogodak potrebna im je bila reakcija Šalete Kordića. Najbolji strijelac elitnog karavana je sve sam uradio. Prevario je dva-tri protivnička igrača i onda pogodio bliži ugao gola Akovića – 2:2. Činilo se tada da će se polufinalista rješavati penalima, ali Zeta je u nadoknadi vremena stigla do još jednog gola i pobjede. Bila je to prava majstorija Marka Burzanovića, koji je sa dvadesetak metara sjajno izveo slobodan udarac i svojoj ekipi ovjerio prolaz među četiri najbolje ekipe.

- Mislim da smo bili bolji u polju, više smo imali loptu u svom posjedu. I prvi i drugi gol primili smo iz naše potpune inicijative, uspjeli smo da se vratimo dva puta, ali to nije bilo dovoljno. Treba da se dobro odmorimo, u lošoj smo seriji, za četiri dana nas čeka nova utakmica sa Zetom, opet na našem terenu i moramo da im se revanširamo na najbolji način – rekao je Jovan Nikolić, vezista Podgorice.

Podgorica – Zeta 2:3 (1:1)
Stadion: „DG Arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) i Uroš Rašović (Podgorica). Strijelci: Ukšanović u 45+2 i Kordić u 86. za Podgoricu, a Simović u 33, L. Lambulić u 65. i Burzanović u 90+2. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Mi. Lambulić (Zeta).
PODGORICA: Ivezić, Vukčević, Marjanović (od 90. Đajić), Čelebić, Živković, Kaluđerović, Nikolić (od 74. Sekulić), Ukšanović, Jovanović, Sentoku (od 74. Muharemović), Kordić.

ZETA: Aković, Tuzović, Simović, Ceklić, Milić, Milojko, Krstović, Vukčević (od 68. Jamoa), L. Lambulić (od 78. Burzanović), Kalezić, Mi. Lambulić (od 84. Ma. Lambulić).